O

Obrazy spowalniają Twoją witrynę. Jasne i proste. Ale obrazy są nadal niezbędne z innych powodów, więc nie można ich po prostu ignorować w imię wydajności. Aby uzyskać to, co najlepsze z obu światów, możesz użyć wtyczki optymalizatora obrazu WordPress, aby zoptymalizować obrazy, aby zajmowały znacznie mniej miejsca. Nadal możesz używać obrazów dla swoich czytelników, a Twoja witryna nadal szybko się ładuje . Jest to korzystne dla wszystkich!

Jeśli chodzi o wtyczki do optymalizacji obrazu WordPress, masz kilka opcji jakości. Aby pomóc Ci znaleźć najlepszych z najlepszych, w tym poście poddamy próbie sześciu z nich.

Vestibulum cursus in ligula lacinia lobortis. Morbi at velit at velit auctor efficitur ut ac justo. Phasellus porttitor, elit vitae scelerisque vestibulum, nunc libero bibendum massa, ut ultrices quam libero vel dolor. In sit amet ultricies dolor. Suspendisse maximus odio mollis massa tristique rhoncus.

Sześć wtyczek optymalizujących obraz WordPress, które porównamy

Oto sześć wtyczek optymalizujących obraz WordPress, które przetestujemy i porównamy:

Na początek przetestujemy, jak bardzo każda wtyczka może skompresować przykładowy obraz. Następnie przejdziemy do rzeczywistego interfejsu każdej wtyczki i pokażemy, jak to działa.

Testy praktyczne z tymi sześcioma wtyczkami do optymalizacji obrazu image

Aby przetestować te narzędzia, chcieliśmy sprawdzić, jak skutecznie każda wtyczka może zoptymalizować ten sam obraz.

Jest to trochę trudne, ponieważ niektóre wtyczki optymalizujące obraz WordPress oferują różne poziomy optymalizacji . Na przykład Imagify ma tryby optymalizacji Normalny, Agresywny i Ultra.

Ponadto niektóre optymalizatory zapewniają automatyczne narzędzia do zmiany rozmiaru, które mogą drastycznie zmniejszyć rozmiar pliku.

Ze względu na te różnice trudno jest wymyślić obiektywne porównanie. Oto jak to zrobimy:

  • Przeprowadzimy dwa testy: jeden dla plików JPG i jeden dla PNG.
  • Będziemy  trzymać się domyślnych ustawień dla wszystkich wtyczek i w ogóle nie zmieniać rozmiaru zdjęć.

Chociaż nie jest to idealne porównanie, trzymając się ustawień domyślnych, staramy się naśladować doświadczenie zwykłego użytkownika. Rozumiemy przez to, że przeciętny użytkownik zazwyczaj instalowałby wtyczkę i nie zadzierał ze zbyt wieloma domyślnymi ustawieniami.

Testowanie każdego optymalizatora obrazu WordPress za pomocą plików JPG