SEO oznacza „optymalizację wyszukiwarek”. Mówiąc prościej, oznacza to proces ulepszania witryny w celu zwiększenia jej widoczności, gdy ludzie szukają produktów lub usług związanych z Twoją firmą w Google, Bing i innych wyszukiwarkach. Im lepsza widoczność Twoich stron w wynikach wyszukiwania, tym większe prawdopodobieństwo, że przyciągniesz uwagę i przyciągniesz do swojej firmy potencjalnych i obecnych klientów.

Vestibulum cursus in ligula lacinia lobortis. Morbi at velit at velit auctor efficitur ut ac justo. Phasellus porttitor, elit vitae scelerisque vestibulum, nunc libero bibendum massa, ut ultrices quam libero vel dolor. In sit amet ultricies dolor. Suspendisse maximus odio mollis massa tristique rhoncus.

Jak działa SEO?

Wyszukiwarki, takie jak Google i Bing, używają botów do indeksowania stron w sieci, przechodzenia od witryny do witryny, zbierania informacji o tych stronach i umieszczania ich w indeksie. Pomyśl o indeksie jak o gigantycznej bibliotece, w której bibliotekarz może otworzyć książkę (lub stronę internetową), aby pomóc Ci znaleźć dokładnie to, czego w danym momencie szukasz.

Następnie algorytmy analizują strony w indeksie, biorąc pod uwagę setki czynników lub sygnałów rankingowych, aby określić kolejność, w jakiej strony powinny pojawiać się w wynikach wyszukiwania dla danego zapytania. W naszej bibliotecznej analogii bibliotekarz przeczytał każdą książkę w bibliotece i może dokładnie powiedzieć, która z nich będzie zawierała odpowiedzi na Twoje pytania.

Nasze czynniki sukcesu SEO mogą być traktowane jako zastępcze dla aspektów doświadczenia użytkownika . W ten sposób boty wyszukiwania dokładnie szacują, jak dobrze witryna lub strona internetowa może dostarczyć wyszukiwarce tego, czego szuka.

W przeciwieństwie do reklam w płatnych wynikach wyszukiwania , nie możesz płacić wyszukiwarkom za uzyskanie wyższych pozycji w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, co oznacza, że ​​eksperci SEO muszą włożyć w to pracę. I tu wkraczamy.

Nasza okresowa tabela czynników SEO dzieli czynniki na sześć głównych kategorii i wag, z których każda opiera się na ich ogólnym znaczeniu dla SEO. Na przykład jakość treści i badanie słów kluczowych są kluczowymi czynnikami optymalizacji treści, a indeksowanie i szybkość są ważnymi czynnikami architektury witryny.

Nowo zaktualizowana tabela okresowa SEO zawiera również listę toksyn, które umniejszają najlepsze praktyki SEO. Są to skróty lub sztuczki, które mogły wystarczyć, aby zagwarantować wysoką pozycję w czasach, gdy metody silników były znacznie mniej wyrafinowane. I mogą nawet działać przez krótki czas — przynajmniej dopóki nie zostaniesz złapany.

Mamy również zupełnie nową sekcję Nisze, która szczegółowo omawia czynniki sukcesu SEO stojące za trzema kluczowymi niszami: SEO lokalne, wiadomości/publikacje i SEO e-commerce. Chociaż nasza ogólna tabela okresowa SEO pomoże Ci w stosowaniu najlepszych praktyk, znajomość niuansów SEO dla każdej z tych niszy może pomóc Ci odnieść sukces w wynikach wyszukiwania dla Twojej małej firmy, bloga z przepisami i/lub sklepu internetowego.

Algorytmy wyszukiwania mają na celu wyświetlanie trafnych, wiarygodnych stron i zapewnienie użytkownikom wydajnego wyszukiwania. Optymalizacja witryny i treści z uwzględnieniem tych czynników może pomóc Twoim stronom uzyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Dlaczego SEO jest ważne dla marketingu?

SEO to podstawowa część marketingu cyfrowego, ponieważ ludzie przeprowadzają biliony wyszukiwań każdego roku, często w celach komercyjnych, aby znaleźć informacje o produktach i usługach. Wyszukiwarka jest często głównym źródłem ruchu cyfrowego dla marek i uzupełnia inne kanały marketingowe. Większa widoczność i wyższa pozycja w wynikach wyszukiwania niż konkurencja może mieć istotny wpływ na wyniki finansowe.

Jednak wyniki wyszukiwania ewoluowały w ciągu ostatnich kilku lat, aby zapewnić użytkownikom bardziej bezpośrednie odpowiedzi i informacje, które z większym prawdopodobieństwem zatrzymają użytkowników na stronie wyników zamiast kierować ich do innych witryn.

Pamiętaj też, że funkcje takie jak wyniki rozszerzone i panele wiedzy w wynikach wyszukiwania mogą zwiększyć widoczność i dostarczyć użytkownikom więcej informacji o Twojej firmie bezpośrednio w wynikach.

Podsumowując, SEO jest podstawą holistycznego ekosystemu marketingowego. Gdy zrozumiesz, czego chcą użytkownicy Twojej witryny, możesz wdrożyć tę wiedzę w swoich kampaniach (płatnych i bezpłatnych), w witrynie, w usługach społecznościowych i nie tylko.